“Zymi 2023”, gara e fundit e disiplinës malore  

  Gazmend Demolli dhe Përparim Dushi do të jenë në qendër të vëmendjes në këtë fundjavë në auto sportin  kosovar, kur mbahet gara e fundit e disiplinës malore, “Zymi 2023” për Kampionatin e sivjetmë të Kosovës.  Disiplina malore gjithmonë është atraktive për garuesit dhe dashamirët e auto sportit, por kjo e kësaj fundjave ka  rendësi të veçantë, pasi përcakton kampionin në plasmanin gjeneral, por edhe në disa klasa, derisa në disa  prej tyre kampionët tashmë dihen.  Kurorën e më të mirit për sivjet e synojnë dy anëtarët e Prishtina Racing Team, Gazmend Demolli dhe Përparim  Dushi. ...

më shumë
Page 1 of 179 1 2 179