U përplas nga makina teksa po ecte: Humb jetën shqiptari, baba i 3 fëmijëve 

Një 57-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Ndriçim Binjaku, është për plasur për vd ekje ditën e djeshme në Viale Giulio Cesare, Novara.

Përpjekja e shpëtimit nga stafi i 118 ishte e padobishme.57-vjeçari, baba i 3 fëmijëve ka qenë duke ecur në këmbë kur është përpl asur nga një makinë dhe është hedhur disa metra tutje.Ndriçimi kishte vite që jetonte në qytet, jetonte me familjen e tij në via Gorizia dhe ishte punëtor në një kompani inxhinierike në zonën e Novarës.

LEXO EDHE KETE

Njihuni me mekanikun 8-vjeçar nga Berati që riparon kamionët e rëndë

Drejtuesi i mjetit i është nënshtruar testit të dro gës dhe alk oolit.

Sakaq, komuniteti shqiptar i ka dedikuar atij një postim në faqen sociale: “I shprehim ngushëllimet tona familjes si miq. Njoftojmë bashkëpatriotët tanë që të bëhen bashkë për të ndihmuar familjen në këtë tra gjedi”./Botapress.info/

ngjashme