Elon Musk do të ndërtojë aeroportin e tij privat

Elon Musk, njeriu më i pasur në botë, po planifikon të ndërtojë aeroportin e tij privat pranë Austin, Teksas. Planet konceptuale janë konfirmuar për aeroportin privat, i cili do të jetë diku në lindje të Austin, afër Bastropit, raporton DailyMail. Vendndodhja e saktë nuk dihet.

Përveçse do të shërbejë si vend për avionët privatë të miliarderit dhe drejtuesit e tij, aeroporti do të përdoret edhe nga zyrtarë të kompanisë, shumë prej të cilëve janë me bazë në Lone Star State. Musk aktualisht përdor një Gulfstream G650 të vitit 2015.

CEO i Tesla Motors, Elon Musk (sipër) flet në festën e hapjes madhështore të prodhimit të "Cyber ​​Rodeo" të Tesla Giga Texas në Austin, Teksas, ku thuhet se po planifikon të ndërtojë një aeroport privat.

Ai ka porositur një avion të ri që do të dorëzohet vitin e ardhshëm./Botapress.info/

ngjashme