Ukrainasit kapin rob nënkolonelin rus, ngelin pa fjalë kur shikojnë të brendshmet që kishte veshur gjenerali i lartë

Kreu i grupit të informacionit dhe kundërmasave psikologjike të njësisë ushtarake 47084 të ushtrisë ruse bëhet me dije se është kapur rob një oficer të lartë të shtabit të ushtrisë së 58-të ruse, nënkoloneli i lartë.

Ai u kap gjatë një përleshjeje në rajonin e Nikolaev dhe sipas ushtarëve ukrainas kishte veshur të brendshme dhe çorape të Forcave të Armatosura të Ukrainës.

Pasi ushtria e 58-të e Federatës Ruse u përpoq të përparonte thellë në rajonin e Nikolaev por u ndalua nga ukrainasit, rusi i kapur rob u pagëzua si nënkoloneli më mediokër rus.

I kapuri rob me të brendshme dhe çorape të Forcave të Armatosura të Ukrainës, është identifikuar si Koshel Alexander Olegovich, lindur më 5 Prill 1982./Botapress.info/

ngjashme