UFC: Latifi mposht rusin Aleksei Oleinik

Boksieri shqiptar me pasaportë suedeze, Ilir Latifi ka mposhtur boksierin Aleksei Oleinik.Latifi e ka mposhtur boksierin veteran rus 45-vjeçar, në UFC pas vendimit unanim të gjyqtarëve

Në meçin e zhvilluar të shtunën mbrëma Latifi dominoi tri raundet ndaj rusit dhe u kurorëzua si fitues në fund.

LEXO EDHE KETE

Tentim vrasje në një diskotekë në Graçanicë, plagoset me armë një person

Kjo luftë ishte planifikuar të zhvillohej në fillim të këtij viti, por ishte shtyrë dy herë, njërën prej të cilave ishte për shkak se Latifi kishte probleme shëndetësore./Botapress.info/

ngjashme