Tensione në Samitin e G20, publikohet videoja e përplasjes e presidentit kinez me Trudeaun

Në Samitin e G20 është kapur një moment jashtëzakonisht interesant në mes të presidentit të Kinës, Xi Jinping dhe kryeministrit të Kanadasë, Justin Trudeau.

Në pamjet që janë bërë publike, shihet një bisedë tepër e tensionuar, kur presidenti kinez shpreh mllefin e tij pasi gjithçka që kishte diskutuar me Turdeaun një ditë më herët kishte rrjedhur nëpër gazeta.

LEXO EDHE KETE

Biden i kërkon Kongresit mbi 37 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

“Kjo nuk është e përshtatshme, nuk është mënyra se si u zhvillua biseda”, citohet të ketë thënë Jinping në bisedën plot nervozë me Turdeau.

Të dy liderët mezi shtrëngojnë duart pas këtij shkëmbimi të tensionuar./Botapress.info/

ngjashme