Etiketë: Temperaturat

Edhe të dielën mot me temperatura të larta, deri në 35 gradë celsius

Të dielën do të mbajë mot me diell dhe me vapë,. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet  13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë  Celsius. Indeksi UV vazhdon ti mbajë vlerat e larta, kështu që këshillohet  që mos të jemi në  kontakt direkt me rrezet e diellit nga ora 10-17. Do të  fryjë erë e lehtë deri mesatare nga  drejtimi ...