Sveçla: Po presim nga KFOR-i t’i heq barrikadat, në të kundërtën situata nuk shkon në pambarim

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se janë duke pritur nga KFOR-i që t’i heq barrikadat në veri të vendit.

“Barrikadat duhet të hiqen nga KFOR-i dhe zyrtarët policore duhet të kthehen në normalitet dhe ta kryejnë punën në bazë të angazhimeve që kanë, ose të na tregohet e kundërta – dhe pastaj Policia të veprojmë në bazë të planit operacional që ke përgatitur”, ka thënë Sveçla nga Mitrovica në konferencën për gazetarë.

LEXO EDHE KETE

https://botapress.info/svecla-zbulon-se-nje-14-vjecar-eshte-sulmuar-nga-bandat-kriminele/

Ai tutje ka thënë se përkundër gjendjes së krijuar gjendja e zyrtarëve policorë është e mirë, dhe nuk ka vend për spekulime, pasi siç tha ai është thënë se “disa policë e kanë refuzuar ushqimin”./Gazeta Botapress.info/

ngjashme