Shi dhe breshër në Pejë, këto janë pamjet

Rreshjë të mëdha të shiut kanë përfshirë Kosovën pasditën e sotme.Shi i madh ka rënë edhe në Pejë. Lexues të Gazetës kanë dërguar video ku mund të shihet se shiu me breshër kanë mbuluar oborrin e një shtëpie.

Në një video tjetër të dërguar nga një qytetar në Pejë mund të shihet se po shkaktohen edhe vështirësi në komunikacion.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës kishte paralajmëruar se ekziston rrezik që nëpër vende të kufizuara reshjet e shiut të shoqërohen me breshër apo breshnizë.

ngjashme