Policia sekuestron koleksionin e makinave luksoze të kikbokserit që sulmon gratë

Disa makina luksoze janë sekuestruar nga prona e influencuesit britaniko-amerikan Andrew Tate në Bukuresht.

Tate u arrestua së bashku me vëllain e tij Tristan muajin e kaluar si pjesë e një hetimi mbi akuzat për trafikim njerëzor dhe përdhunim, të cilat ata i mohojnë.

Makinat, duke përfshirë një Rolls-Royce, BMW dhe Mercedes-Benz u sekuestruan të shtunën, raportoi Reuters.

Tate u pa duke mbajtur një kopje të Kuranit teksa hynte në Gjykatën e Apelit të Bukureshtit i lidhur me pranga te vëllai i tij.

Pas arrestimeve më 29 dhjetor, policia tha se kishte identifikuar gjashtë persona të cilët dyshohet se ishin “shfrytëzuar seksualisht” nga ai që e quajti “grup i organizuar kriminal”.

Policia pretendoi se viktimat ishin “rekrutuar” nga qytetarët britanikë, të cilët thanë se keqinterpretuan qëllimin e tyre për të hyrë në një marrëdhënie me viktimat.

ngjashme