Ky është momenti kur tentohet sulmi ndaj Rrahman Jasharajt, publikohet videoja

Një person i cili u deklarua si gjysh i një mese ka tentuar ta sulmojë sot kreun e SBASHK-ut, Rrahman Jasharajn.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën fillore “Ismail Qemali” në Prishtinë.

‘Gjyshi’ teksa e pret Jasharajn të dalë nga klasa dhe tenton ta sulmojë por parandalohet nga tjerët. Ai dëgjohet duke i thënë “oh armik, oh armik”, të menjëhershme kanë qenë kundër reagimet të atyre që janë pro Jasharajt, duke i thënë gjyshit “se si si vije turp ta sulmojë mësuesin”.

LEXO EDHE KETE

Mësimdhënësit tentojnë ta sulmojnë Rrahman Jasharajn

Pas kësaj edhe një person brenda sallën ka tentuar ta sulmojë ‘gjyshin’, por u parandalu.

Gjyshi u largua nga klasa dhe nga korridori u shpreh se “është këtu për mesën e tij”.

“Qetësohuni nuk bën ashtu”, i tha njëri prej anëtarëve të Këshillit Grevist derisa personi që tentojë ta sulmojë Jasharajn tha “Nuk qetësohem, faleminderit prej teje, shumë faleminderit qysh po silleni por nuk jam armik i kurrkujt por unë erdha për mesën tem, erdha për mesën tem me ditë çka po bëhet”, tha ai shkruan Insajderi.

Jasharaj është parë teksa është larguar nga vendi i ngjarjes në mënyrë që të qetësohet situata.

Njëra prej mësueseve ka kërkuar sa më parë që Jasharaj t’i kthejë në shkollë, teksa ka kërkuar listim të mësimdhënëseve ata që duan të mbajnë grevë dhe ata që janë kundër.

Nga minuta 29: 57 mund ta shihni momentin e përplasjes :

ngjashme