[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Kjo është renditja në Grupin B pas humbjes së Kosovës nga SpanjaKosova është mposhtur 3-1 nga Spanja në ‘La Cartuja’ të Sevillës, sfidë që u zhvillohet në kuadër të Grupit B kualifikues për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Dardanët s’mundën t’i rezistojnë sulmeve të vazhdueshme të vendasve, duke pranuar tre gola.

Realizuan Dani Olmo, Ferran Torres dhe Gerrard Moreno, derisa për Kosovën shënoi një gol të bukur Besar Halimi.

Kosova tani gjendet e fundit në grup me zero pikë./Botapress/