Gati të plasë lufta? Rusia merr vendimin, fillojnë evakuimet në Ukrainë

Rusia ka marrë një vendim për të evakuuar stafin e saj diplomatik nga Ukraina. Kështu deklaroi ministria e Jashtme ruse, shkruan BBC.

LEXO EDHE KETE

Hungaria do të vendosë trupa në kufirin me Ukrainën

“Prioriteti ynë i parë është të kujdesemi për diplomatët rusë dhe punonjësit e ambasadës dhe konsullatës së përgjithshme”, thuhet në një deklaratë, duke shtuar se kjo do të fillojë “në të ardhmen shumë të afërt”.t”./Botapress.info/

ngjashme