Donte të shpëtonte nga ligji ushtarak, burri nga Ukraina kapet në kufi! Nuk do e besoni ku ishte futu 

Prej 2 javësh në Ukrainë ka hyrë në fuqi ligji ushtarak, i cili nuk i lejon meshkujt e moshave nga 18 deri në 60 vjeç të largohen nga vendi, për shkak të luftës me Rusinë.

Por disa prej tyre kanë tentuar të largohen, për t’iu shmangur këtij ligji dhe sulmeve ruse. I fundit ishte rasti i një burri që u kap në kufirin me Moldavinë, i cili ishte fshehur brenda një kutie me lodra për fëmijët.

Fotot janë bërë virale në rrjet, teksa nuk kanë munguar edhe ironitë dhe ofendimet, pasi ky person nuk u tregua “burrë” për të ndihmuar vendin e tij./Botapress.info/

ngjashme