Arti botëror në zi: Ndahet nga jeta aktori i një prej serialeve më të bujshëm të historisë kinematografike

Kasta e serialit “Game Of Thrones”, ka humbur një aktor.Në moshën 68 vjeçare ka vdekur aktori skoces, John Stahl, lajm të cilin e ka konfirmuar agjentja e tij.

Ai e luajti rolin e Rickard Karstark në dy seri të “Game Of Thrones”, raporton BBC, transmeton Botapress.info

Ai ishte gjithashtu i njohur për interpretimin e Inverdarroch në telenovelën e gjatë “Take The High Road”.

Agjentja e tij, Amanda Fitzalan Hoëard e përshkroi atë si “një aktor me aftësi të jashtëzakonshme dhe një personazh të fortë të teatrit skocez”.

ngjashme