Arbana Xharrën e irriton budallallëku i një shqiptari që jeton në ShBA, ia bënë publik emrin dhe postimin

Gazetarja Arbana Xharra është shprehur e irrituar nga postimi i analistit, Bleron Baraliu, i cili jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Xharra ka thënë se i gjithë statusi i tij është shkruar me propaganda dhe pasaktësi kundër Amerikës, përcjell Botapress.info

Postimi i plotë i Xharrës pa ndërhyrje:

I gjithe statusi i shkruar nga nje shqiptar nga diaspora me propaganda e pasaktesi kunder Amerikes.

E para thote: “ambasadori Hill ben mire ti kryej punet e veta ne Beograd”. Tash e 23 vjet Amerika merret intenzivisht me punet tana, madje edhe disa dekada me heret, ne favor te Kosoves.

E dyta, thote “Amerika nuk e ka princip me negociu me kriminele e terroriste.” Amerika negocion me armiqt me te medhenj qe ka: Iranin edhe me Rusine. Kjo tendence me rrite frymen antiamerikane ne Kosove, me te pa vertetat nga shqiptare qe jetojne ne Amerike eshte shume e gerditshme!

ngjashme