Zyrtare: Qeveria nuk do t’i ekzekutojë pagat e shtatorit për grevistët

Qeveria e Kosovës nuk do t’i ekzekutojë pagat për grevistët. Kështu tha për Klankosova.tv zëdhënësi i Qeverisë Përparim Kryeziu. Kryeziu tha se pagat në sektorin publik janë ekzekutuar për zyrtarët kanë dalë në punë dhe kanë kryer detyrat dhe përgjegjësitë e tyre. LEXO EDHE KETE A do të paguhen apo jo mësimdhënësit grevist, ja çka … Vazhdoni me leximin e Zyrtare: Qeveria nuk do t’i ekzekutojë pagat e shtatorit për grevistët