Siria braktiset mes dëshpërimit, bota i ka sytë nga Turqia pas tërmetit tragjik

E njëjta video tregon më tej trupat ruse duke shpërndarë ndihma humanitare për banorët e traumatizuar të qytetit historik. Dhe kjo duket deri tani e vetmja ndihmë nga jashtë që kanë marrë. Gjysmëhëna e Kuqe siriane i kërkoi komunitetit ndërkombëtar të heqë sanksionet e vendosura ndaj regjimit të presidentit autoritar sirian, Bashar al-Assad, për të … Vazhdoni me leximin e Siria braktiset mes dëshpërimit, bota i ka sytë nga Turqia pas tërmetit tragjik