Pse erdhi dje Lajçak në Kosovë dhe çka foli me Kurtin?

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha se qëllim i vizitës së tij në Prishtinë është “çuarja përpara” e këtij procesi. Lajçak foli shkurtimisht për gazetarët pas takimit që zhvilloi të enjten me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe zëvendësin e tij, Besnik Bislimi. Ai tha se në takim … Vazhdoni me leximin e Pse erdhi dje Lajçak në Kosovë dhe çka foli me Kurtin?