Përplaset autobusi, 1 viktimë dhe 23 të lënduar

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur këtë të premte në kryeqytetin e Rumanisë, kur një autobus plot me pasagjerë është , të gjithë me origjinë greke. Një i vdekur dhe 23 të plagosur, dy në gjendje të rëndë është bilanci nga aksidenti tragjik.Mediet në vend raportojnë se në autobus ndodheshin në total 47 persona. … Vazhdoni me leximin e Përplaset autobusi, 1 viktimë dhe 23 të lënduar