Përplaset autobusi, 1 viktimë dhe 23 të lënduar

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur këtë të premte në kryeqytetin e Rumanisë, kur një autobus plot me pasagjerë është , të gjithë me origjinë greke.

Një i vdekur dhe 23 të plagosur, dy në gjendje të rëndë është bilanci nga aksidenti tragjik.Mediet në vend raportojnë se në autobus ndodheshin në total 47 persona.

LEXO EDHE KETE

Pamjet e banesës ku u abuzua seksualisht 15-vjeçari nga 8 shokët e klasës

Autobusi u përplas me trafikndresën kur për arsye ende të panjohura shoferi i mjetit humbi kontrollin. Autoritetet vendase po hetojnë rrethanat e aksidentit./Botapress.info/

ngjashme