Lajçak pasnesër në Prishtinë me modelet e Asociacionit, SHBA-ja do që diskutimi të fillojë menjëherë

I dërguari europian për dialogun, Miroslav Lajçak të enjten vjen në Prishtinë dhe më pas shkon në Beograd për t’i përgatitur palët për takimin e rëndësishëm të 18 marsit. Ndërkombëtarët presin që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq do ta nënshkruajnë marrëveshjen mbi bazën e propozimit europian. Asociacioni mbetet çështja më … Vazhdoni me leximin e Lajçak pasnesër në Prishtinë me modelet e Asociacionit, SHBA-ja do që diskutimi të fillojë menjëherë