Jack Smith, ish-kryeprokuror i Speciales kur u ngrit aktakuza për krime lufte ndaj Hashim Thaçit tash po e heton Trump-in

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump është akuzuar për shtatë akuza, duke përfshirë shkeljen e ligjit të spiunazhit dhe komplotin për të penguar hetimin penal, në një vendim të prokurorit special, Jack Smith. Ai ishte edhe kryeprokuror i Speciales, kur në qershor të vitit 2020 u ngrit aktakuza për krime lufte ndaj Hashim Thaçit. Smith një prokuror … Vazhdoni me leximin e Jack Smith, ish-kryeprokuror i Speciales kur u ngrit aktakuza për krime lufte ndaj Hashim Thaçit tash po e heton Trump-in