Bombardohet Zaporizhzhia, impianti më i madh bërthamor në Evropë

Impianti bërthamor në Zaporizhzhia, që është nën kontrollin e Rusisë, është bombarduar gjatë ditës së sotme (e diele), duke nxitur denoncime të ashpra nga monitoruesi nuklear i OKB-së që tha se sulme të këtilla rrezikonin katastrofë të madhe nukleare. Dhjetëra shpërthime tronditën impiantin më të madh nuklear të Evropës të shtunën në mbrëmje dhe të … Vazhdoni me leximin e Bombardohet Zaporizhzhia, impianti më i madh bërthamor në Evropë