[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zyrtare: Përforcohet Sigal Prishtina (Foto)Klubi basketbollistik, Sigal Prishtina vazhdon me transferime. Së fundi kryeqytetasit kanë arritur të transferojnë, Fuquan Edëin.

Lojtari amerikan i gjatë 198 cm, karrierën profesionale e filloi në Serie A të Italisë, ku ka luajtur për një kohë te Giorgio Tesi Pistoia. Klubet e tij ishin: Sixoux Falls, Guaros, Cairns të Australisë dhe Ironi Nes Ziona në Izrael.

Faqja zyrtare e Sigal Prishtinës ka njoftuar se ekipi është duke testuar edhe dy lojtarë, dhe pritet që gjatë ditëve të ketë ndryshime të mëdha./IndeksOnline/

ME FUQUAN EDWIN DREJT TITULLIT!

Ju njoftojmë se KB SIGAL Prishtina ka nënshkruar me lojtarin amerikan të gjatë 198 cm, Fuquan Edwin, i cili doli nga kolegji Senton Hall, ekip në të cilin kishte rekorde në topa të vjedhur dhe vazhdimisht ishte në ekipin më të mirë të mbrojtjes. Aty në 4 vite kishte 12.9 ppg, 1.4 asistime dhe 2.9 topa të vjedhur.

Karierën profesionale e filloi në Serie A të Italisë ku luajti për një kohë për Giorgio Tesi Pistoia. Vitin tjetër nënshkroi për Six