[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zjarrë në një ashensor në rrugën “Muharrem Fejza” në PrishtinëRr. “Muharrem Fejza”, Prishtinë 29.01.2017-12:15. Janë përfshirë nga zjarri njehsorët elektrikë të banesave të një ndërtese. Si pasojë e zjarrit, lëndime ka pësuar viktima femër K-Shqiptare-banore në këtë ndërtesë dhe viktima mashkull K/Shqiptar-zjarrfikës, gjatë përpjekjeve për të lokalizuar zjarrin. Viktimat janë dërguar për tretman mjekësor dhe sipas mjekëve janë jashtë rrezikut për jetë. Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin thuhet ne raportin e Policise se Kosoves, transmeton Botapress.