[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zbulohet misteri i valixhes, flet personi që e la atë te “Elena Gjika”Personi që la valixhen e dyshuar të dera e Institutit të Mbrojtjes së Monumenteve është lajmëruar dhe se e kishte lënë pa qëllim alarmi.

Më pas personi që e bëri gjithë këtë “rrëmujë” e kishte lajmëruar policisë se e kishte lënë valixhen afër institutit.

Valixhja e dyshuar si mjet shpërthyes, ngjalli panik të banorët e kësaj lagje, ku me pas policia kishte dalë në vendin e ngjarjes dhe e kishte rrethuar vendi.

Njësit i policisë më pas kontrolloi valixhen dhe tha se ishte alarm i rremë.