[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Zbulohen pagat e lojtarëve të Liverpool: Katër lojtarë mbi 10 milionë euro në vit – Shaqiri më i paguar se disa yjeThe Sun ka zbuluar pagat e lojtarëve të Liverpoolit, që aktualisht nuk po kalojnë formë të mirë.

Ajo që bie në sy është paga e Thiago Alcantaras, i cili u bashkua me klubin verën e kaluar nga Bayern Munchen.

Ai është i dyti më i paguar me 11.5 milionë euro. Lojtari më i paguar i Liverpoolit është Mohamed Salah me 12 milionë euro në vit.

Xherdan Shaqiri është i 14-ti me pagë prej 4.7 milionë euro në vit, duke lënë pas emra të njohur si Joe Gomez, Trent Alexander-Arnold, Andy Robertson dhe Georginio Wijnaldum

Liverpooli ka vetëm katër lojtarë që fitojnë më shumë se 10 milionë euro në vit.

 1. Joe Gomez: 1.6 milion euro
 2. Adrian: 1.8 milion euro
 3. Trent Alexander-Arnold: 2.3 milionë euu
 4. Divock Origi: 2.9 milionë euro
 5. Andy Robertson: 3 milionë euro
 6. Konstantinos Tsimikas: 3.5 milionë euro
 7. Nathaniel Phillips: 3.8 milionë euro
 8. Georginio Wijnaldum: 4.5 milionë euro
 9. Xherdan Shaqiri: 4.7 milionë euro
 10. Alisson Becker: 5.3 milionë euro
 11. Diogo Jota: 5.4 milionë euro
 12. Fabinho: 6 milionë euro
 13. Joel Matip: 6 milionë euro
 14. Sadio Mane: 6 milionë euro
 15. Alex Oxlade-Chamberlain: 7.1 milionë euro
 16. Naby Keita: 7.1 milionë euro
 17. James Milner: 8.3 milionë euro
 18. Jordan Henderson: 8.3 milionë euro
 19. Virgil van Dijk: 10.7 milionë euro
 20. Roberto Firmino: 10.7 milionë euro
 21. Thiago Alcantara: 11.5 milionë euro
 22. Mohamed Salah: 12 milionë euro