[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ylli i madh botëror do të nënshkruajë me Barcelonën (FOTO)Barcelona është në një mision të rëndësishëm.

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu ka një objektiv të rëndësishëm.

Ai synon të arrijë marrëveshje me Lionel Messin për vazhdimin e kontratës së tij në klub deri më 31 mars, shkruan e përditshmja sportive katalane “Mundo Deportivo”.

Messi ka kontratë me gjigantin katalan deri më 2018, përcjell “lajmi.net”.

Dhe, vonesa në arritjen e marrëveshjes ka bërë që klube të ndryshme të paraqesin interesim për transferimin e tij.