[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vuçiq: Nevojitet dialog, jo konflikt në zemër të EvropësKryeministri serb Aleksandar Vuçiq ka thënë së dërgimi i forcave të armatosura për shkak të trenit serb nga Beogradi në Mitrovicë ishte e papërgjegjshme.

Ai në një intervistë për të përditshmen italiane “La Republica”deklaroi se Beogadit dhe Prishtinës i nevojitet  dialogu për të ardhmen nën patronazhin e BE-së dhe jo konflikt në zemër të Evropës.

“Ne duam dialog dhe bashkëpunim”, ka shtuar mes tjerash ai, transmeton Klan Kosova.