[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vuçiq citon Komisionerin Hahn: Ballkanit i duhet një shkëndijë për të ndezKryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë sot se problemet në Ballkan duhet të zgjidhen me mjete paqësore, duke u pajtuar me vlerësimin e Komisionerit Evropian, Johannes Hahn se për Ballkanin është e mjaftueshme një shkëndijë për të ndezë.

“Ne kemi nevojë ta shmangim të gjithë”, ka thënë Vuçiq, në një konferencë të përbashkët me ministrat e Jashtme të Austrisë dhe kryetarin e OSBE-së, Sebastian Kurz.