Vrasja e Nusret Cenës, flet kryetari i Hanit të Elezit: Jam i shokuar

Kryetari i komunës së Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi, ka folur për vrasjen e shokut dhe bashkëluftëtarit të tij, Nusret Cenës.

“Jam i shokuar”, ka thënë Ballazhi për Gazetën , i cili ka treguar se me Cenën kanë qenë bashkë në luftë.

Shiko momentin e vrasjes së Nusret Cenës:

Pamje ekskluzive: Momenti kur futet nën rrugë vetura e Nusret Cenes, të sulmuar me breshëri plumbash

Ai ka thënë se ende nuk ka komunikuar me familjarët e Cenës, dhe se nuk ka informata të sakta se si ka ndodhur rasti.

LEXO EDHE KETE

“Rasti Sekiraqa” e “Vrasja e trefishtë” – rastet që rëndonin mbi 48 vjeçarin që mbeti i vrarë në Kaçanik

Nusret Cena, ish-vetarni i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, është vrarë mbrëmë më një breshëri plumbash.

LEXO EDHE KETE

Takimet e të vrarit “Cen Kaçaniku” me figurat e rëndësishme politike

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, derisa Prokuroria ka thënë se “hetimet janë duke vazhduar në mënyrë intensive./Botapress.info/

ngjashme