[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vjen goli i parë i Chapecoense pas tragjedisë, shikoni çfarë bëjnë (Video)Chapecoense ka shënuar golin e parë pas tragjedisë që ndodhi në fudn të vitit që lamë pas

Douglas Grolli ishte ai që shënoi golin e parë për Chapecoense pas tragjedisë, i cili më pas qoi duart nga qielli për gjitha ato viktima në Kolumbi, ku humbën jetën pothuajse gjithë lojtarët e klubit brazilian.

Të pranishëm ishin edhe  Helio Neto, Jackson Follmann dhe Alan Ruschel të cilët i mbijetuan tragjedisë ajrore dhe u kthyen në stadiumin e klubit, Arena Conda, ku mes lotësh e dhimbjesh ngritën lartë trofeun e ‘Copa Sudamericana’.

https://youtu.be/m-tXxPrE5pI