Vjen deklarata e parë e Vjosa Osmanit pas takimit me Delegacionin nga Shtëpia e Bardhë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka njoftuar për takimin që ka pasur me delegacionin e Shtëpisë së Bardhë. “Marrëdhëniet me SHBA-të janë ekzistenciale dhe strategjike”, ka shkruar ajo. Njoftimi i plotë: Jam krenare për intensifikimin e bashkëpunimit tonë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Jemi të vendosur për t`i forcuar mëtej marrëdhëniet tona politike, ushtarake … Vazhdoni me leximin e Vjen deklarata e parë e Vjosa Osmanit pas takimit me Delegacionin nga Shtëpia e Bardhë