[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vizitë në familjen HaradinajKryetarët e Degëve të OVL të UÇK-së Deçan, Pejë dhe Istog Abdyl Mushkolaj, Gazmend Syla dhe Bekë Berisha, me delegacion, kanë vizituar sot familjen Haradinaj në Gllogjan të Deçanit, ku u pritën nga zoti i shtëpisë Ilmi Haradinaj. Ata i uruan plakut të shtëpisë, lirim sa më të shpejtë të Komandantit Ramush Haradinaj, që padrejtësisht po mbahet i ndaluar në Francë.
Familja Haradinaj, dha dëshmorë Luanin dhe Shkëlzenin, ndërsa pas luftës u vra vëllau tjetër i tyre Enveri, ndërsa u persekutuan nga UNMIK dhe drejtësia ndërkombëtare vëllezërit Ramush e Daut Haradinaj.

image-0-02-05-3458c81210514f59eecb6fd4a2b4bba2de66cd4e3bc9067d3b3e31a0ba165d54-V