[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Veseli i gëzohet lirimit të Haradinajt, ja çka thotëKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka shkruar në Facebook pas lirimit të Ramush Haradinajt.

Veseli ka thënë se vendimi i sotëm për Haradinajn ishte i pritshëm dhe se fletëarresti ishte i papranueshëm për Kosovën.

“Vendimi i Gjykatës në Colmar të Francës për lirimin e Ramush Haradinajt është lajm i gëzueshëm, të cilin të gjithë e kemi pritur të ndodhë. Ndalimi i tij, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, ishte i papranueshëm dhe raste të tilla nuk duhet të përsëriten më. Z. Haradinaj i uroj kthim të mbarë në familje dhe vendin e tij”, ka shkruar Veseli.