“Vend i fatkeqësive”, historia e tërmeteve vdekjeprurëse në Turqi

Turqia dhe vendet fqinje ndër vite kanë pësuar disa tërmete shkatërruese me mijëra jetë të humbura.Mijëra njerëz kanë vdekur nga tërmeti që goditi orët e para të mëngjesit të së hënës. Dhjetra pasgoditje dhe një tërmet i dytë i madh janë ndjerë gjithashtu, raporton Sky News. Tërmeti i sotëm ua mori jetën mbi 3 mijë e … Vazhdoni me leximin e “Vend i fatkeqësive”, historia e tërmeteve vdekjeprurëse në Turqi