Veç një ditë nga takimi i Ohrit, a do t’i dëgjojnë Kurti e Vuçiq thirrjet e ShBA-së dhe BE-së

Më 18 mars, në Ohër të Maqedonisë së Veriut, në pritjen e organizuar nga Bashkimi Evropian, do të takohen kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. E në takimet me ndërmjetësues do të jenë të pranishëm edhe përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, bashkë me emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav … Vazhdoni me leximin e Veç një ditë nga takimi i Ohrit, a do t’i dëgjojnë Kurti e Vuçiq thirrjet e ShBA-së dhe BE-së