Vdes legjenda Pele

Pele, mbreti brazilian i futbollit që ka fituar tri kupa të botës dhe konsiderohet ndër futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, ka vdekur të enjten në moshën 82-vjeçare.

I njohur për “lojën e bukur” ka pasur telashe me kancerin që nga viti 2021. Ai ishte shtrirë në spital qe disa muaj.

Agjenti i tij, Joe Fraga, konfirmoi vdekjen e Peles./Botapress.info/

ngjashme