[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vdes gruaja e Istref Begollit, ishte gjyqtarja e parë femërSot në moshën 82-vjeçare, është varrosur Hadije Maloku-Begolli.

Begolli ishte femra e parë gjyqtare e emëruar gjatë viteve 1974-1979, Kryetare e Grave të Kosovës gjatë vitit 1979, dhe u pensionua në vitin 1990 si Zëvendës Avokate Krahinore e Kosovës, njofton Klan Kosova.

E ndjera ka qenë bashkëshortja e Istref Begollit.

16731171_10211034895804760_821312997_n