[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vdekja tragjike e një vogëlushi, nëna jep një mesazh të fortë për gjithë prindëritAshley Grimm jetoi atë që  e përshkruan si “frika më e keq e çdo nëne”, kur një shkëmb i madh i shkëputur nga mali rra mbi makinën me të cilën udhëtonte dhe i vrau djalin 4 vjeçar Tititn.

Nëna e tetë fëmijëve po udhëtonte me makinën e saj dhe kishte me vete pesë prej të vegjëlve. Të gjithë shpëtuan pë mrekulli, përveç Titit.“Ajo që pasoi ishte një  tëmer. Nuk pranova  të trajtohesha me mjekime,  deri sa të më lejoni të mbaja djalin tim të vdekur” ka publikuar  Grimm .”Të gjithë fëmijët e mi u kryen në një ambulancë për trajtim.” Nëna u transportua në vijë ajrore sepse dhimbja e la në një gjendje të pa ngushëllueshme.

Aksidenti ndodhi pasi Grimm kishte kaluar pasditen duke luajtur bejsboll me fëmijët e saj në një park lokal, u deklarua për programin Today në NBC.

Nëna e re ka shkruar në lidhje me aksidentin dhe pasojat e tij në Facebook. Ajo tha se vdekja e të birit është raportuar, si të ishte njoftuar për ndryshimet e  motit apo sikur  ishte zbuluar një planet i ri.”

Ajo shkruan se ka marrë komente nga më mizoret, se e meritonte humbjen dhe se duhet ti merreshin fëmijët për pakujdesi.

Ajo vijon të tregojë se sa e pafuqishme ishte mbi këtë situatë. Ngjarja i mësoi se sa e vështirë është të gjykosh një prind.

“Një burrë quhet i ve kur humb gruan e tij dhe një grua quhet e ve për humbjen ebashkëshortit të saj. Një fëmijë që humb prindin quhet jetim, por nuk ka fjalë për një prind që humb fëmijën e vet, sepse nuk ka fjalë që përshkruan këtë dhimbje”- ka shkruar Ashley në profilin e saj në Facebook duke lënë një mesazh të fortë për të gjithë./ Gazeta Express/