Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën “intensive” të tij

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi, sot ka ardhur në Kosovë në një vizitë zyrtare. Aktualisht, ai ka nisur takimin me presidenten Vjosa Osmani, ndërsa pritet të vazhdojë për në Kryeministri për t’u takuar me kryeministrin Albin Kurti. Për agjendën “intensive” ka treguar edhe shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas … Vazhdoni me leximin e Varhelyi sot shkon edhe në Veri, shefi i Zyrës së BE-së zbulon agjendën “intensive” të tij