Ushtria ruse vrau 437 fëmijë ukrainas dhe plagosi 837 të tjerë gjatë agresionit në Ukrainë 

Forcat ruse kanë vrarë më shumë se 400 fëmijë ukrainas dhe kanë plagosur qindra të tjerë që nga pushtimi i saj në shkurt, tha të shtunën Prokurori i Përgjithshëm i Ukrainës “Që nga mëngjesi i 19 nëntorit 2022, 1,274 fëmijë u prekën në Ukrainë si rezultat i agresionit të armatosur në shkallë të plotë të … Vazhdoni me leximin e Ushtria ruse vrau 437 fëmijë ukrainas dhe plagosi 837 të tjerë gjatë agresionit në Ukrainë