Trupat ruse futen me forcë në ndërtesën e këshillit të qytetit Kherson

Kryetari i qytetit Kherson në Ukrainë ka bërë të ditur se forcat ruse janë futut me forcë në ndërtesën e këshillit të qytetit, raporton Sky Neës, përcjell Botapress. “Trupat ruse janë tani në rrugët e qytetit jugor dhe kanë hyrë me forcë në ndërtesën e këshillit të qytetit”, tha kryebashkiaku. Igor Kolykhayev u bëri thirrje … Vazhdoni me leximin e Trupat ruse futen me forcë në ndërtesën e këshillit të qytetit Kherson