[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Trump akuzon mediet për teori konspirativePresidenti amerikan, Donald Trump, ka akuzuar mediet për publikime të lajmeve të rreme.

“Mediat me lajme të rreme është duke u çmendur me teoritë e tyre konspirative dhe me urrejtje të verbëruar”, ka shkruar Trump në Twitter.

Kjo vërejtje e Trump, erdhi pasi mediat publikuan që anëtarët e ekipit të fushatës së tij kishin kontaktuar me zyrtarët e intelegjencës ruse, para se ai t’i fitonte zgjedhjet.