[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tronditet Dukagjini, vdes 1 person, 2 në gjendje të rëndëNgjarja e rëndë ka ndodhur sot pasdite në fshatin Shalëz të qytetit bregdetar, ndërsa mësohet se viktimë ka mbetur shtetasi, Pajtim Elmazi.

Elmazi është asfiksuar teksa tentonte të hapte një pus uji së bashku me dy vëllezërit e tjerë, të cilët kanë mundur t’i shpëtojnë vdekjes.

Dy vëllezërit e tjerë Fitimtar Elmazi, 38 vjeç dhe Agush Elmazi janë në gjendje të rëndë dhe po kurohen në spitalin e Sarandës.

Vdes çiklisti i famshëm, u godit nga furgoni

Çiklisti me famë botërore, Michele Scarponi ka vdekur sot në mëngjes në moshën 37 vjeçare. Çiklisti italian u godit në stërvitje nga furgon.

Scarponi nuk arriti ti mbijetojë plagëve të marra duke humbur jetën rrugës për spital. Ai ishte fitues i garës së famshme “Giro d’Italia” në vitin 2011.