[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tre persona të lënduar nga një aksident në GjilanRaportohet se ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy veturave civile. Deri te aksidenti ka ardhur kur i dyshuari mashkull duke lëvizur me veturën me targa lokale për shkaqe të panjohura ka humbur kontrollin mbi veturën dhe kalon ne shiritin e kundërt qarkullues ku  ndeshet me veturën tjetër po ashtu me targa lokale, transmeton Indeksonline.

Kurse si pasoj e aksidentit për veç dëmeve materiale , lëndime trupore kane pësuar të dy drejtuesit dhe një pasagjere femër te cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar, thuhet në raportin e policisë.