Tragjike: Autobusi rrotullohet, humbin jetën 30 persona

Një aksident tragjik është regjistruar në Kenia ku për pasojë, kanë mbetur të vdekur 30 persona.Një autobus që ushtonte nga Meru për në Naitobim ka rënë nga një urë dhe është fundosur në lumë. Shkak i asidentit dyshohet të ketë qenë një defekt në frena sepse autobusi ishte me shpejtësi të madhe kur ndodhi aksidenti. … Vazhdoni me leximin e Tragjike: Autobusi rrotullohet, humbin jetën 30 persona