Toka nuk gjen qetësi: Tërmeti i fortë shkund shtetin fqinj me Shqipërinë, ja epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter është shënuar mëngjesin e sotëm në ishullin e Kretës.

Mediat greke raportojnë se epiqendra ishte 44 kilometra në jug të Kassos dhe thellësia ishte 11.9 kilometra.

Javët e fundit Greqia po lëkundjet vazhdimisht nga tërmeti,kryesisht në ishujt e saj, por për fat të mirë pa shkaktuar dëme./Botapress.info/

ngjashme