[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tmerri në Gjermani: Ja kush është shqiptari që tentoi të vrasë 18-vjeçaren (Foto)Botapress, 19 Janar

Një person ka sulmuar një 18-vjeçare në qytetin gjerman Aachen.

Ngjarja ka ndodhur të hënën në mëngjes rreth orës 1:40 në rrugën Ottostraße 40 të qytetit gjerman, raportojnë mediat lokale.

Vajza mbijetoi, pavarësisht se u plagos rëndë.

Agresori u largua nga vendngjarja megjithatë kamerat e vëzhgimit arritën ta identifikojnë dhe bëhet fjalë për një shqiptar, 21 vjeçar.

Prokuroria dhe policia e Aachen kërkon ndihmën e dëshmitarëve për ta kapur atë, për shkak se ndaj tij është ngritur procedim penal për “vrasje e mbetur në tentativë”.